پاورپوینت بررسی ماندگاری انقلاب اسلامی ایران

دانلود مشخصات فایل تعداد صفحات28حجم256/276 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx توضیحات کامل دانلود پاورپوینت بررسی ماندگاری انقلاب اسلامی ایران جهت رشته علوم سیاسی در ق پاورپوینت بررسی ماندگاری انقلاب اسلامی ایران|42106545|uvq|پاورپوینت انقلاب اسلامی,دانلود پاورپوینت انقلاب اسلامی,پاورپوینت درمورد انقلاب اسلامی
یکی از برترین فایل های قابل دانلود با عنوان پاورپوینت بررسی ماندگاری انقلاب اسلامی ایرانآماده دریافت می باشد .

دانلود


مشخصات فایل
تعداد صفحات28حجم256/276 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx
توضیحات کامل

دانلود پاورپوینت بررسی ماندگاری انقلاب اسلامی ایران جهت رشته علوم سیاسی در قالب 28 اسلاید و با فرمت pptx به صورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش

رفرم به منزله تعمیر کردن ، درمان کردن و اصلاح نمودن است. تعریف اصطلاحی: حرکتی است از سوی هیئت حاکمه برای تغییر روبنایی ساختارها با هدف جلب رضایت مردم و جلوگیری مسالمت آمیز از حرکت های مردمی.کودتا ،لفظي فرانسوي است به معني ضربه ناگهاني و توطئه.معنی اصطلاحي :حركتي است از سوي بخشي از هيئت حاكمه عليه جناح مسلط تر براي بدست آوردن قدرت بيشتر.


شورش،به هیجان آمدن، آشفتن و پریشان کردن است{ فرهنگ معین } در اصطلاح اقدام همراه باخشونت دسته‌ای از افراد که در مقابله با نظام حاکم بر هر مجموعه‌ای اتفاق می‌افتد و همواره بی‌نظمی و ناامنی با خود به همراه دارد. نهضت،حركتي است مردمي در اعتراض به سياستي خاص يا سلطه بيگانگان.داراي رهبري مي باشد از ايدئولوژي در مرحله تخريب استفاده مي شود برنامه براي مرحله سازندگي ندارد.

واژه Revolution از اصطلاحات علم اختر شناسی بوده که به معنای چرخش دورانی افلاک و بازگشت سیاره ها به جای اول به کار می رفته است.اما امروزه در مورد مسائل گوناگونی مانند انقلاب صنعتی،اجتماعی، فکری و... به کار می رود منظور از انقلاب در اینجا انقلابهای اجتماعی وسياسي است.انقلاب،حركتي است مردمي براي تغيير بنيادين ساختارهاي سياسي ، فرهنگي،اقتصادي و اجتماعي.


فهرست مطالب
ماندگاری انقلاب اسلامی ایران
مقدمه
هرم جامعه سیاسی و تحولات سیاسی اجتماعی در آن
تحولات سیاسی اجتماعی
تحولات سياسي اجتماعي با منشأ هيئت حاكمه
رفرم (اصلاحات)
كودتا
تحولات سياسي اجتماعي با منشأ مردمي
شورش(ويژگي هاي شورش)
نهضت
مفهوم انقلاب(تعريف انقلاب-عوامل انقلاب

چرائی انقلابی گری
جمع بندی آمریکا درباره انقلاب اسلامی
اقدامات وامید غرب


"