تحقیق تاريخ نگاري در ايران تا عصر پهلوي

دانلود تحقیق با موضوع تاريخ نگاري در ايران تا عصر پهلوي ، در قالب Word و در 203 صفحه قابل ویرایش. بخشی از متن تحقیق : بخش اول كليات « مختصري از تاريخ نگاري در ايران تا عصر پهلوي » نتيجه مي گويد: «نخستين بار ايرانيان تاريخ را درك كردند و آن را به دوراتحقیق تاريخ نگاري در ايران تا عصر پهلوي|39019927|uvq|تاريخ نگاري در ايران تا عصر پهلوي , دانلود تحقیق تاريخ نگاري در ايران تا عصر پهلوي , پاورپوینت تاريخ نگاري در ايران تا عصر پهلوي , تحقیق در مورد تاريخ نگاري در ايران تا عصر پهلوي , تحقیق درباره تاريخ نگاري در ايران تا عصر پهلوي , تحقیق راجع به,,,
یکی از برترین فایل های قابل دانلود با عنوان تحقیق تاريخ نگاري در ايران تا عصر پهلويآماده دریافت می باشد .

دانلود تحقیق با موضوع تاريخ نگاري در ايران تا عصر پهلوي ،
در قالب Word و در 203 صفحه قابل ویرایش.


بخشی از متن تحقیق :
بخش اول
كليات
« مختصري از تاريخ نگاري در ايران تا عصر پهلوي »
نتيجه مي گويد: «نخستين بار ايرانيان تاريخ را درك كردند و آن را به دورانهاي مختلف تقسيم كردند» و هرودوت تاريخ خويش را چنين آغاز مي كند: «به روايات ايرانيان بهترين تاريخ شناسان هستند….».
غرض از نقل دو قول مذكور اين بود كه در آغاز، علم تاريخ در بيشتر كشورهاي شرق و غرب، علمي ناشناخته بود و فقط در ايران وقايع روزانه در بار و رويدادهاي كشور را در روزنامه ها، آيين نامه ها، خداينامه ها، تاج نامه ها، سالنامه ها و شاهنامه ها مي نوشتند. اما اين بدان مفهوم نيست كه در آن دوره، تاريخنگاري به مفهوم امروزين رواج داشته است، بلكه بر عكس در ايران عصر باستان تاريخنگاري اهميت زيادي نداشت و حتي يك اثر تاريخي واقعي كه متعلق به اين دوره باشد در دست نيست.
اشپولر مي گويد: «در ميان نوشته هاي جوامع زردشتي بعد از اسلام و در ميان آثار فارسيان هند(پناهندگان زردشتي سال 98/717) هيچ اثر واقعي تاريخي، چه از ريشه قبل از اسلامي و چه بعد از اسلامي ديده نمي شود.»
وي پس از ذكر تاريخچه اي از تاريخنگاري اعراب قبل و بعد از ظهور اسلام، نتيجه مي گيرد كه بنابر اين در بان عربي نوعي تاريخنگاري وجود داشت كه در زبان فارسي ديده نمي شده است و همين امر دليلي بوده براي اينكه ايرانيان، آثار تاريخي شان را به زبان عربي بنويسند همچنانكه تاثير زبان عربي در جهان اسلام و ضرورتي كه ايرانيان براي حفظ تماس خودشان با دنياي عرب احساس مي كردندن، مي تواند دلايل ديگر اين رويكرد در عرصه تاريخنگاري باشد.
درست است كه شعر و تاريخ در اعراب، عمري ديرينه داشته ولي نوشته هرودوت، پدر تاريخ را كه بي شك با تاريخ ايران و ملل مختلف آشنايي كامل داشته است را نيز نبايد با بي اعتنايي برگزار كرد....