تحقیق درباره شاخص‌هاي جهاني شدن اقتصاد و موقعيت ايران

این محصول درقالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 74 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید. لینک دانلود پایین صفحه فهرست مطالب چكيدهتحقیق درباره شاخص‌هاي جهاني شدن اقتصاد و موقعيت ايران|1681626|uvq|تحقیق,شاخص‌های جهانی شدن اقتصاد,موقعیت اقتصادی ایران
یکی از برترین فایل های قابل دانلود با عنوان تحقیق درباره شاخص‌هاي جهاني شدن اقتصاد و موقعيت ايرانآماده دریافت می باشد .

این محصول درقالب ورد(WORD) و قابل ویرایش در 74 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

فهرست مطالب

چكيده................................. 3

مقدمه و طرح موضوع..................... 4

1- جهاني شدن اقتصاد................... 5

2- شاخص‌هاي جهاني شدن.................. 8

3- شاخص‌هاي تركيبي.................... 10

4- شاخص‌هاي غير تركيبي................ 19

1-4- شاخص‌هاي «باز بودن تجاري»........ 20

1-1-4- شاخص‌هاي وقوعي................ 20

2-1-4- شاخص‌هاي پيامدي............... 23

2-4- شاخص‌هاي باز بودن مالي........... 33

5- فرآيند جهاني شدن در آئينه شاخص‌ها.. 34

6- ايران و فرآيند جهاني شدن اقتصاد... 37

جمع بندي وملاحظات..................... 42

منابع................................ 46شاخص‌هاي جهاني شدن اقتصاد و موقعيت ايران

چكيده

پديده جهاني شدن يكي از بحث‌انگيزترين موضوعات فرآوري كشورها در عصر كنوني است كه در مورد آن اختلاف‌ نظرهاي بسياري وجود دارد و بررسي آثار و پيامدهاي گسترده اين فرآيند بر ابعاد مختلف حياتي انساني از جمله آثار سياسي، اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي آن توجه خاص انديشمندان، سياستمداران، اقتصاددانان و متوليان فرهنگي جهان را به خود جلب كرده است. اين بررسي‌ها، قبل از همه نيازمند كمي كردن اين پديده و ساخت و به كارگيري شاخص‌هاي مناسب براي اندازه‌گيري آن مي‌باشد. در اين مقاله برآنيم كه شاخص‌هاي مختلف جهاني شدن را كه در ادبيات اقتصادي تجربي كاربرد دارد، معرفي نماييم. در بخش اول به مقدمه و طرح موضوع پرداخته و در بخش‌هاي دوم و سوم به ترتيب شاخص‌هاي تركيبي و غير تركيبي جهاني شدن ارائه خواهد گرديد. در بخش پاياني، فرآيند جهاني شدن را در آيينه شاخص‌ها نظاره‌گر خواهيم بود.